No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 3: | Line 3: | ||
|- | |- | ||
| Distribution: || [http://www.raspbmc.com/ Raspbmc] | | Distribution: || [http://www.raspbmc.com/ Raspbmc] | ||
|- | |||
| by || configuration utility | |||
|- | |- | ||
| Pi Model: || B | | Pi Model: || B | ||
| Line 25: | Line 28: | ||
|- | |- | ||
| Distribution: || [http://www.raspbian.org Raspbian] | | Distribution: || [http://www.raspbian.org Raspbian] | ||
|- | |||
| by || configuration utility | |||
|- | |- | ||
| Pi Model: || B | | Pi Model: || B | ||
Revision as of 21:39, 12 February 2013
| Distribution: | Raspbmc |
| by | configuration utility |
| Pi Model: | B |
| OC State: | STABLE |
arm_freq=950 core_freq=450 isp_freq=450 sdram_freq=450 over_voltage=6 disable_overscan=1 gpu_mem=100 start_file=start_x.elf fixup_file=fixup_x.dat sdtv_mode=2
| Distribution: | Raspbian |
| by | configuration utility |
| Pi Model: | B |
| OC State: | STABLE |
arm_freq=900 core_freq=250 sdram_freq=450 over_voltage=2