No edit summary |
No edit summary |
||
Line 5: | Line 5: | ||
* [[Chaosdorf Wiki:Past events|Archiv]] | * [[Chaosdorf Wiki:Past events|Archiv]] | ||
{ | {| cellpadding="3" cellspacing="0" style="<!-- | ||
--> margin-bottom: 0.5em; margin-left: 1em; padding: 0; text-align: left; <!-- | |||
--> border: none; background-color: white; color: black;" | |||
|- | |||
|- | |||
| So., | |||
| 23. Sep | |||
| 14:00 [[Bierbrauen|Bierbrauen]] (Workshop) | |||
|- | |||
| Mo., | |||
| 24. Sep | |||
| 20:00 [[Mateladekochen|Mateladekochen]] (Workshop) | |||
|- | |||
| Di., | |||
| 25. Sep | |||
| 20:00 [[Plenum|Plenum]] | |||
|- | |||
| Mi., | |||
| 26. Sep | |||
| [[FSFE Fellowship Meeting 2012-09-26|FSFE Fellowship Meeting]] | |||
|- | |||
| Do., | |||
| 27. Sep | |||
| 18:00 [[Pythonfoo|Pythonfoo]] | |||
|- | |||
| Fr., | |||
| 28. Sep | |||
| 18:00 [[Freitagsfoo 2012-09-28|Freitagsfoo]] | |||
|- | |||
| Mo., | |||
| 01. Okt | |||
| 19:00 [[Apfelmus|Apfelmus]] | |||
|- | |||
| Di., | |||
| 02. Okt | |||
| 20:00 [[Plenum|Plenum]] | |||
|- | |||
| Do., | |||
| 04. Okt | |||
| 18:00 [[Pythonfoo|Pythonfoo]] | |||
|- | |||
| Fr., | |||
| 05. Okt | |||
| 18:00 [[Freitagsfoo 2012-10-05|Freitagsfoo]] | |||
|- | |||
| Mo., | |||
| 08. Okt | |||
| 18:00 [[Freifunktreffen|Freifunktreffen]] | |||
|- | |||
| Di., | |||
| 09. Okt | |||
| 20:00 [[Plenum|Plenum]] | |||
|- | |||
| Do., | |||
| 11. Okt | |||
| 18:00 [[Pythonfoo|Pythonfoo]] | |||
|- | |||
| Fr., | |||
| 12. Okt | |||
| 18:00 [[Freitagsfoo 2012-10-12|Freitagsfoo]] | |||
|- | |||
| Di., | |||
| 16. Okt | |||
| 20:00 [[Plenum|Plenum]] | |||
|- | |||
| Mi., | |||
| 17. Okt | |||
| 19:00 [[C++ User Group|C++ User Group]] | |||
|- | |||
| Do., | |||
| 18. Okt | |||
| 18:00 [[Pythonfoo|Pythonfoo]] | |||
|- | |||
| Fr., | |||
| 19. Okt | |||
| 18:00 [[Freitagsfoo 2012-10-19|Freitagsfoo]] | |||
|- | |||
| Di., | |||
| 23. Okt | |||
| 20:00 [[Plenum|Plenum]] | |||
|- | |||
| Do., | |||
| 25. Okt | |||
| 18:00 [[Pythonfoo|Pythonfoo]] | |||
|- | |||
| Fr., | |||
| 26. Okt | |||
| 20:00 [[Windows 8 Vortrag|Windows 8 Vortrag]] (Talk) | |||
|- | |||
| Di., | |||
| 30. Okt | |||
| 20:00 [[Plenum|Plenum]] | |||
|- | |||
| Do., | |||
| 01. Nov | |||
| 18:00 [[Pythonfoo|Pythonfoo]] | |||
|- | |||
| Mo., | |||
| 05. Nov | |||
| 19:00 [[Apfelmus|Apfelmus]] | |||
|- | |||
| Di., | |||
| 06. Nov | |||
| 20:00 [[Plenum|Plenum]] | |||
|- | |||
| Do., | |||
| 08. Nov | |||
| 18:00 [[Pythonfoo|Pythonfoo]] | |||
|- | |||
| Mo., | |||
| 12. Nov | |||
| 18:00 [[Freifunktreffen|Freifunktreffen]] | |||
|- | |||
| Di., | |||
| 13. Nov | |||
| 20:00 [[Plenum|Plenum]] | |||
|- | |||
| Do., | |||
| 15. Nov | |||
| 18:00 [[Pythonfoo|Pythonfoo]] | |||
|- | |||
| Di., | |||
| 20. Nov | |||
| 20:00 [[Plenum|Plenum]] | |||
|- | |||
| Mi., | |||
| 21. Nov | |||
| 19:00 [[C++ User Group|C++ User Group]] | |||
|- | |||
| Do., | |||
| 22. Nov | |||
| 18:00 [[Pythonfoo|Pythonfoo]] | |||
|- | |||
| Di., | |||
| 27. Nov | |||
| 20:00 [[Plenum|Plenum]] | |||
|} | |||
== Ohne Datum == | == Ohne Datum == |
Revision as of 16:33, 23 September 2012
So., | 23. Sep | 14:00 Bierbrauen (Workshop) |
Mo., | 24. Sep | 20:00 Mateladekochen (Workshop) |
Di., | 25. Sep | 20:00 Plenum |
Mi., | 26. Sep | FSFE Fellowship Meeting |
Do., | 27. Sep | 18:00 Pythonfoo |
Fr., | 28. Sep | 18:00 Freitagsfoo |
Mo., | 01. Okt | 19:00 Apfelmus |
Di., | 02. Okt | 20:00 Plenum |
Do., | 04. Okt | 18:00 Pythonfoo |
Fr., | 05. Okt | 18:00 Freitagsfoo |
Mo., | 08. Okt | 18:00 Freifunktreffen |
Di., | 09. Okt | 20:00 Plenum |
Do., | 11. Okt | 18:00 Pythonfoo |
Fr., | 12. Okt | 18:00 Freitagsfoo |
Di., | 16. Okt | 20:00 Plenum |
Mi., | 17. Okt | 19:00 C++ User Group |
Do., | 18. Okt | 18:00 Pythonfoo |
Fr., | 19. Okt | 18:00 Freitagsfoo |
Di., | 23. Okt | 20:00 Plenum |
Do., | 25. Okt | 18:00 Pythonfoo |
Fr., | 26. Okt | 20:00 Windows 8 Vortrag (Talk) |
Di., | 30. Okt | 20:00 Plenum |
Do., | 01. Nov | 18:00 Pythonfoo |
Mo., | 05. Nov | 19:00 Apfelmus |
Di., | 06. Nov | 20:00 Plenum |
Do., | 08. Nov | 18:00 Pythonfoo |
Mo., | 12. Nov | 18:00 Freifunktreffen |
Di., | 13. Nov | 20:00 Plenum |
Do., | 15. Nov | 18:00 Pythonfoo |
Di., | 20. Nov | 20:00 Plenum |
Mi., | 21. Nov | 19:00 C++ User Group |
Do., | 22. Nov | 18:00 Pythonfoo |
Di., | 27. Nov | 20:00 Plenum |