No edit summary |
|||
Line 191: | Line 191: | ||
|20.09.15 | |20.09.15 | ||
|01.12.15 | |01.12.15 | ||
| | |beste Reste | ||
|- | |- | ||
|[[OwnBeer/MRA|Mandarina Red Ale]] | |[[OwnBeer/MRA|Mandarina Red Ale]] | ||
Line 197: | Line 197: | ||
|20.09.15 | |20.09.15 | ||
|01.12.15 | |01.12.15 | ||
| | |aufgetrunken | ||
|- | |- | ||
|[[OwnBeer/2016IPAs|IPA-Cascade]] | |[[OwnBeer/2016IPAs|IPA-Cascade]] | ||
Line 203: | Line 203: | ||
|16.05.16 | |16.05.16 | ||
|13.06.16 | |13.06.16 | ||
| | |Flaschenreifung | ||
|- | |- | ||
|[[OwnBeer/2016IPAs|IPA-Melon]] | |[[OwnBeer/2016IPAs|IPA-Melon]] | ||
Line 209: | Line 209: | ||
|15.05.16 | |15.05.16 | ||
|12.06.16 | |12.06.16 | ||
|Flaschenreifung | |||
|- | |||
|[[OwnBeer/Gruitbeer|Gruitbier]] | |||
| | |||
| | |||
| | | | ||
|geplant | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||