No edit summary |
No edit summary |
||
Line 45: | Line 45: | ||
| 07. Dez | | 07. Dez | ||
| 18:00 [[Freitagsfoo 2012-12-07|Freitagsfoo]] | | 18:00 [[Freitagsfoo 2012-12-07|Freitagsfoo]] | ||
|- | |||
| So. | |||
| 09. Dez | |||
| 14:00 [[29c3 Brauen|29c3 Brauen]] (Workshop) | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| 18:00 [[29C3 Mateladekochen|29C3 Mateladekochen]] (Workshop) | |||
|- | |- | ||
| Mo. | | Mo. | ||
Line 53: | Line 61: | ||
| 11. Dez | | 11. Dez | ||
| 20:00 [[Plenum|Plenum]] | | 20:00 [[Plenum|Plenum]] | ||
|- | |||
| | |||
| | |||
| 20:00 [[Mitgliederversammlung 2012|Mitgliederversammlung 2012]] | |||
|- | |- | ||
| Do. | | Do. | ||
Line 65: | Line 77: | ||
| 15. Dez | | 15. Dez | ||
| 15:00 [[Vegan Bacon Workshop|Vegan Bacon Workshop]] (Workshop) | | 15:00 [[Vegan Bacon Workshop|Vegan Bacon Workshop]] (Workshop) | ||
|- | |||
| So. | |||
| 16. Dez | |||
| 15:00 [[Hackerspaces Coffee Party|Hackerspaces Coffee Party]] | |||
|- | |- | ||
| Di. | | Di. |
Revision as of 03:23, 27 November 2012
Di. | 27. Nov | 20:00 Plenum |
Mi. | 28. Nov | FSFE Fellowship Meeting |
Do. | 29. Nov | 18:00 Pythonfoo |
Fr. | 30. Nov | 18:00 Freitagsfoo |
Sa. | 01. Dez | 17:00 OpenChaos/2012-12 (Workshop) |
Mo. | 03. Dez | 19:00 Apfelmus |
Di. | 04. Dez | 20:00 Plenum |
Do. | 06. Dez | 18:00 Pythonfoo |
Fr. | 07. Dez | 18:00 Freitagsfoo |
So. | 09. Dez | 14:00 29c3 Brauen (Workshop) |
18:00 29C3 Mateladekochen (Workshop) | ||
Mo. | 10. Dez | 19:00 Freifunktreffen |
Di. | 11. Dez | 20:00 Plenum |
20:00 Mitgliederversammlung 2012 | ||
Do. | 13. Dez | 18:00 Pythonfoo |
Fr. | 14. Dez | 18:00 Freitagsfoo |
Sa. | 15. Dez | 15:00 Vegan Bacon Workshop (Workshop) |
So. | 16. Dez | 15:00 Hackerspaces Coffee Party |
Di. | 18. Dez | 20:00 Plenum |
Mi. | 19. Dez | 19:00 C++ User Group |
Do. | 20. Dez | 18:00 Pythonfoo |
Fr. | 21. Dez | 18:00 Freitagsfoo |
Di. | 25. Dez | 20:00 Plenum |
Do. | 27. Dez | 00:00 29C3 |
18:00 Pythonfoo | ||
Fr. | 28. Dez | 18:00 Freitagsfoo |
Di. | 01. Jan | 20:00 Plenum |
Do. | 03. Jan | 18:00 Pythonfoo |
Fr. | 04. Jan | 18:00 Freitagsfoo |
Mo. | 07. Jan | 19:00 Apfelmus |
Di. | 08. Jan | 20:00 Plenum |
Do. | 10. Jan | 18:00 Pythonfoo |
Mo. | 14. Jan | 19:00 Freifunktreffen |
Di. | 15. Jan | 20:00 Plenum |
Mi. | 16. Jan | 19:00 C++ User Group |
Do. | 17. Jan | 18:00 Pythonfoo |
Di. | 22. Jan | 20:00 Plenum |
Do. | 24. Jan | 18:00 Pythonfoo |
Di. | 29. Jan | 20:00 Plenum |
Do. | 31. Jan | 18:00 Pythonfoo |