No edit summary |
No edit summary |
||
Line 33: | Line 33: | ||
| 16. Dez | | 16. Dez | ||
| 15:00 [[Hackerspaces Coffee Party|Hackerspaces Coffee Party]] | | 15:00 [[Hackerspaces Coffee Party|Hackerspaces Coffee Party]] | ||
|- | |||
| Mo. | |||
| 17. Dez | |||
| 19:00 [[Freifunkfrickeln|Freifunkfrickeln]] (Hackathon) | |||
|- | |- | ||
| Di. | | Di. | ||
Line 49: | Line 53: | ||
| 21. Dez | | 21. Dez | ||
| 18:00 [[Freitagsfoo 2012-12-21|Freitagsfoo]] | | 18:00 [[Freitagsfoo 2012-12-21|Freitagsfoo]] | ||
|- | |||
| Mo. | |||
| 24. Dez | |||
| 19:00 [[Freifunkfrickeln|Freifunkfrickeln]] (Hackathon) | |||
|- | |- | ||
| Di. | | Di. | ||
Line 65: | Line 73: | ||
| 28. Dez | | 28. Dez | ||
| 18:00 [[Freitagsfoo 2012-12-28|Freitagsfoo]] | | 18:00 [[Freitagsfoo 2012-12-28|Freitagsfoo]] | ||
|- | |||
| Mo. | |||
| 31. Dez | |||
| 19:00 [[Freifunkfrickeln|Freifunkfrickeln]] (Hackathon) | |||
|- | |- | ||
| Di. | | Di. | ||
Line 80: | Line 92: | ||
| Mo. | | Mo. | ||
| 07. Jan | | 07. Jan | ||
| 19:00 [[Freifunkfrickeln|Freifunkfrickeln]] (Hackathon) | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| 19:00 [[Apfelmus|Apfelmus]] | | 19:00 [[Apfelmus|Apfelmus]] | ||
|- | |- | ||
Line 96: | Line 112: | ||
| Mo. | | Mo. | ||
| 14. Jan | | 14. Jan | ||
| 19:00 [[Freifunkfrickeln|Freifunkfrickeln]] (Hackathon) | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| 19:00 [[Freifunktreffen|Freifunktreffen]] | | 19:00 [[Freifunktreffen|Freifunktreffen]] | ||
|- | |- | ||
Line 113: | Line 133: | ||
| 18. Jan | | 18. Jan | ||
| 18:00 [[Freitagsfoo 2013-01-18|Freitagsfoo]] | | 18:00 [[Freitagsfoo 2013-01-18|Freitagsfoo]] | ||
|- | |||
| Mo. | |||
| 21. Jan | |||
| 19:00 [[Freifunkfrickeln|Freifunkfrickeln]] (Hackathon) | |||
|- | |- | ||
| Di. | | Di. | ||
Line 121: | Line 145: | ||
| 24. Jan | | 24. Jan | ||
| 18:00 [[Pythonfoo|Pythonfoo]] | | 18:00 [[Pythonfoo|Pythonfoo]] | ||
|- | |||
| Mo. | |||
| 28. Jan | |||
| 19:00 [[Freifunkfrickeln|Freifunkfrickeln]] (Hackathon) | |||
|- | |- | ||
| Di. | | Di. | ||
Line 136: | Line 164: | ||
| Mo. | | Mo. | ||
| 04. Feb | | 04. Feb | ||
| 19:00 [[Freifunkfrickeln|Freifunkfrickeln]] (Hackathon) | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| 19:00 [[Apfelmus|Apfelmus]] | | 19:00 [[Apfelmus|Apfelmus]] | ||
|- | |- | ||
Line 148: | Line 180: | ||
| Mo. | | Mo. | ||
| 11. Feb | | 11. Feb | ||
| 19:00 [[Freifunkfrickeln|Freifunkfrickeln]] (Hackathon) | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| 19:00 [[Freifunktreffen|Freifunktreffen]] | | 19:00 [[Freifunktreffen|Freifunktreffen]] | ||
|- | |- |
Revision as of 20:01, 11 December 2012
Di. | 11. Dez | 20:00 Plenum |
20:00 Mitgliederversammlung 2012 | ||
Do. | 13. Dez | 18:00 Pythonfoo |
Fr. | 14. Dez | 18:00 Freitagsfoo |
Sa. | 15. Dez | 15:00 VeganHack/2012-12 (Workshop) |
So. | 16. Dez | 15:00 Hackerspaces Coffee Party |
Mo. | 17. Dez | 19:00 Freifunkfrickeln (Hackathon) |
Di. | 18. Dez | 20:00 Plenum |
Mi. | 19. Dez | 19:00 C++ User Group |
Do. | 20. Dez | 18:00 Pythonfoo |
Fr. | 21. Dez | 18:00 Freitagsfoo |
Mo. | 24. Dez | 19:00 Freifunkfrickeln (Hackathon) |
Di. | 25. Dez | 20:00 Plenum |
Do. | 27. Dez | 00:00 29C3 |
18:00 Pythonfoo | ||
Fr. | 28. Dez | 18:00 Freitagsfoo |
Mo. | 31. Dez | 19:00 Freifunkfrickeln (Hackathon) |
Di. | 01. Jan | 20:00 Plenum |
Do. | 03. Jan | 18:00 Pythonfoo |
Fr. | 04. Jan | 18:00 Freitagsfoo |
Mo. | 07. Jan | 19:00 Freifunkfrickeln (Hackathon) |
19:00 Apfelmus | ||
Di. | 08. Jan | 20:00 Plenum |
Do. | 10. Jan | 18:00 Pythonfoo |
Fr. | 11. Jan | 18:00 Freitagsfoo |
Mo. | 14. Jan | 19:00 Freifunkfrickeln (Hackathon) |
19:00 Freifunktreffen | ||
Di. | 15. Jan | 20:00 Plenum |
Mi. | 16. Jan | 19:00 C++ User Group |
Do. | 17. Jan | 18:00 Pythonfoo |
Fr. | 18. Jan | 18:00 Freitagsfoo |
Mo. | 21. Jan | 19:00 Freifunkfrickeln (Hackathon) |
Di. | 22. Jan | 20:00 Plenum |
Do. | 24. Jan | 18:00 Pythonfoo |
Mo. | 28. Jan | 19:00 Freifunkfrickeln (Hackathon) |
Di. | 29. Jan | 20:00 Plenum |
Mi. | 30. Jan | 19:30 FSFE-Fellowship Meeting |
Do. | 31. Jan | 18:00 Pythonfoo |
Mo. | 04. Feb | 19:00 Freifunkfrickeln (Hackathon) |
19:00 Apfelmus | ||
Di. | 05. Feb | 20:00 Plenum |
Do. | 07. Feb | 18:00 Pythonfoo |
Mo. | 11. Feb | 19:00 Freifunkfrickeln (Hackathon) |
19:00 Freifunktreffen | ||
Di. | 12. Feb | 20:00 Plenum |
Do. | 14. Feb | 18:00 Pythonfoo |