No edit summary |
No edit summary |
||
Line 10: | Line 10: | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| | | Mi. | ||
| | | 14. Aug | ||
| | | 19:00 [[Softwerken|Softwerken]] | ||
|- | |- | ||
| Do. | | Do. | ||
Line 45: | Line 45: | ||
| 23. Aug | | 23. Aug | ||
| 18:00 [[Freitagsfoo/2013-08-23|Freitagsfoo]] | | 18:00 [[Freitagsfoo/2013-08-23|Freitagsfoo]] | ||
|- | |||
| | |||
| | |||
| 20:00 [[Jake Rathburn Konzert|Jake Rathburn Konzert]] (Party) | |||
|- | |- | ||
| Mo. | | Mo. | ||
Line 101: | Line 105: | ||
| 10. Sep | | 10. Sep | ||
| 20:00 [[Plenum|Plenum]] | | 20:00 [[Plenum|Plenum]] | ||
|- | |||
| Mi. | |||
| 11. Sep | |||
| 19:00 [[Softwerken|Softwerken]] | |||
|- | |- | ||
| Do. | | Do. | ||
Line 169: | Line 177: | ||
| 08. Okt | | 08. Okt | ||
| 20:00 [[Plenum|Plenum]] | | 20:00 [[Plenum|Plenum]] | ||
|- | |||
| Mi. | |||
| 09. Okt | |||
| 19:00 [[Softwerken|Softwerken]] | |||
|- | |- | ||
| Do. | | Do. |
Revision as of 02:24, 14 August 2013
Mi. | 14. Aug | 19:00 Softwerken |
Do. | 15. Aug | 18:00 Pythonfoo |
Fr. | 16. Aug | 18:00 Freitagsfoo |
Sa. | 17. Aug | 16:00 GOA2013 (Party) |
Mo. | 19. Aug | 19:00 Freifunkfrickeln (Hackathon) |
Di. | 20. Aug | 20:00 Plenum |
Mi. | 21. Aug | 19:30 C++ User Group |
Do. | 22. Aug | 18:00 Pythonfoo |
Fr. | 23. Aug | 18:00 Freitagsfoo |
20:00 Jake Rathburn Konzert (Party) | ||
Mo. | 26. Aug | 19:00 Freifunkfrickeln (Hackathon) |
Di. | 27. Aug | 20:00 Plenum |
Mi. | 28. Aug | 19:30 FSFE Fellowship Meeting |
Do. | 29. Aug | 18:00 Pythonfoo |
Fr. | 30. Aug | 18:00 Freitagsfoo |
Mo. | 02. Sep | 19:00 Freifunkfrickeln (Hackathon) |
Di. | 03. Sep | 20:00 Plenum |
Mi. | 04. Sep | 19:00 TYPO3 UG |
Do. | 05. Sep | 18:00 Pythonfoo |
Fr. | 06. Sep | 18:00 Freitagsfoo |
So. | 08. Sep | CryptoParty/2013-09 (Workshop) |
Mo. | 09. Sep | 19:00 Freifunkfrickeln (Hackathon) |
19:00 Freifunktreffen | ||
Di. | 10. Sep | 20:00 Plenum |
Mi. | 11. Sep | 19:00 Softwerken |
Do. | 12. Sep | 18:00 Pythonfoo |
Fr. | 13. Sep | 18:00 Freitagsfoo |
Mo. | 16. Sep | 19:00 Freifunkfrickeln (Hackathon) |
Di. | 17. Sep | 20:00 Plenum |
Mi. | 18. Sep | 19:30 C++ User Group |
Do. | 19. Sep | 18:00 Pythonfoo |
Fr. | 20. Sep | 18:00 Freitagsfoo |
Mo. | 23. Sep | 19:00 Freifunkfrickeln (Hackathon) |
Di. | 24. Sep | 20:00 Plenum |
Mi. | 25. Sep | 19:30 FSFE Fellowship Meeting |
Do. | 26. Sep | 18:00 Pythonfoo |
Mo. | 30. Sep | 19:00 Freifunkfrickeln (Hackathon) |
Di. | 01. Okt | 20:00 Plenum |
Mi. | 02. Okt | 19:00 TYPO3 UG |
Do. | 03. Okt | 18:00 Pythonfoo |
Mo. | 07. Okt | 19:00 Freifunkfrickeln (Hackathon) |
Di. | 08. Okt | 20:00 Plenum |
Mi. | 09. Okt | 19:00 Softwerken |
Do. | 10. Okt | 18:00 Pythonfoo |
Mo. | 14. Okt | 19:00 Freifunkfrickeln (Hackathon) |
19:00 Freifunktreffen | ||
Di. | 15. Okt | 20:00 Plenum |
Mi. | 16. Okt | 19:30 C++ User Group |
Do. | 17. Okt | 18:00 Pythonfoo |
Ohne Datum
- Arch User Group
- BlackBerry Developer Group
- Freitagsfoo/2012-02-24
- Freitagsfoo/2012-03-02
- Freitagsfoo/2012-03-09
- Freitagsfoo/2012-03-16
- Freitagsfoo/2012-03-23
- Freitagsfoo/2012-03-30
- Freitagsfoo/2012-04-06
- Freitagsfoo/2012-04-13
- Freitagsfoo/2012-04-20
- Freitagsfoo/2012-04-27
- Freitagsfoo/2012-05-04
- Freitagsfoo/2012-05-11
- Freitagsfoo/2012-05-18
- Freitagsfoo/2012-05-25
- OpenChaos
- Soldering for Beginners